הדרך ל׳עולמות עליונים׳ עוברת בקיבוץ ובפתח תקוה, ב׳הייטק׳, בשוויץ וב׳יערות הגשם׳ של אמריקה הלטינית. בתקופה רוויה במרצים לתודעה גבוהה, הילרים וקואוצ׳רים למיניהם, בולטת אישה מיוחדת. מורה לחיים.

 

כתבה וערכה : בת אל ישי

 ספטמבר 2018

 

הראיון הזה הוא אודות המסע של אואזיס. המסע הפרטי שלה לגילוי האמת, מה שבמידה רבה צריך להיות גם מסעה של כל הכרה אנושית במהלך התפתחותה הרוחנית, באופן כזה או אחר, מי דרך הארות והעלאת תודעה ומי דרך ייסורים. בסופו של דבר כולם צריכים להגיע לאותה נקודה, כרקמה אנושית אחת.

במהלך כתיבת שורות אלו מתחוורים לי דברים נוספים. היא נולדה בקיבוץ, לפי התאריך העברי, ביום פטירתו של רבי מאיר ׳בעל הנס׳, ובסמוך ל׳חג השבועות׳, ׳מתן תורה׳. התורה משולה למים והיא תורת חיים. לא מפליא איפוא, שהשם כל כך מתאים לה. אם יורשה לי לרגע, ל׳תרגם׳ את הבורא, הרי שבנוסף לזה, בחירה באשה הזו להביא את סיפורי המקרא עם התכלית שלשמה נועדו, על מנת לפתח את התודעה, אל כולם, היא פשוט גאונית, ואת זה רק הבורא יכול לעשות.

אולי זה גם ‘יכה בתדהמה’ אחדות/ים מאיתנו אך אנו חיים בעולם ׳הולוגרמי׳, מעין ׳תוכנת מחשב׳. כמה מתבקש מאליו כמעט, שאשת מחשבים לשעבר, תתרגם לנו לשפה ידידותית ומובנת את עולם ה׳מטריקס׳, כשלראשונה, מוצלבים עתה, מחקרים מדעיים שלא נחשפו לציבור, עם בינה רוחנית ותורת הנסתר ביהדות. כל זה הוא פרי עבודת מחקר ואיסוף של עשרות שנים .
הישארו לקרוא עד הסוף ותבינו.

אואזיס, מה מקור שמך המיוחד?

״ מעולם לא שיניתי את שמי, הוא שמור במערכת הבריאה בדיוק כמו שהתקבל ומופיע בספר שמות. השם ׳אואזיס׳ הוא התרגום של שמי ללועזית, כשמתרגמים את העברית מפרשת ׳מסעי׳ במקרא, בה בני ישראל הגיעו במהלך מסעם במדבר אל ׳נווה מדבר׳, מקור מים חיים״.

״למעשה אני לא בחרתי בשם אואזיס, אלא היקום סידר זאת כך באורח פתאומי. מכיוון שגרתי בחו”ל ובכל פעם בה אמרתי את שמי, המקומיים לא הצליחו להגות אותו אז הסברתי שהמשמעות היא ׳אואזיס׳ – מים במדבר וזה לקוח מספר שמות בתורה .. “מקור השם שלי:Then they traveled on to an oasis called Elim ,where there were twelve freshwater springs and seventy aplm trees with dates ,ואנשים החלו לקרוא לי בעצמם בשם, אואזיס, וכך זה נקלט. במרוצת הזמן הבנתי שהבורא החליט שזה יהיה שמי לשליחות שאני עושה בחו”ל כשאני עוברת ממדינה למדינה והתחלתי להבין שבאופן הזה הבריאה שולחת לי הרבה מסרים דרך הופעת השם בהמון צירופי מקרים בחו”ל״. היא מחייכת. ? …״כך אני ׳עובדת׳ עם ההשגחה האלוקית… אתן לך דוגמה: אם אני בדרך לפגישה ועולה לי רעיון מסוים, אני פשוט מחכה שההשגחה האלוקית תענה. לפתע פתאום עוקפת אותי מכונית יגואר עם הכיתוב ׳אואזיס׳ באנגלית, אז אני יודעת שאני צריכה לקדם את הרעיון הזה בפגישה. לכן, אני משאירה תמיד את ה׳יישור התודעתי׳ לבריאה״.

כן, לכולנו ׳שיחות עם אלוהים׳ ברמה כזו או אחרת. הייחוד הוא בזה שהיא מעידה על עצמה כי איננה ׳מאמינה׳, כי אם ׳יודעת׳ את הבורא, שזוהי דרגה גבוהה יותר. ידיעה זו נבנתה אצלה, לדבריה, עקב תאונה בה הייתה מעורבת בגיל שש עשרה ובה ניצלה על ידי ההשגחה האלוקית.

במהלך הראיון תסביר את זה, גם למה אין באמת ׳חומר׳, (כפי שהמדע גילה דרך הפיזיקה הקוונטית׳, וכיום הוא חופף עם הידע המצוי ביהדות כבר אלפי שנים, בתורת הנסתר) , ועוד תסביר כיצד לצאת מה׳לופ׳ הזה של עולם האשליה. את זה היא עושה
על ידי הדרך בה היא מלמדת את חוקי היקום והבריאה וכיצד להתנהל בעולם הגשמי שלנו מתוך תודעה גבוהה התואמת לחוקי האקסיומה – ׳עולם פנימי של אדם מקרין לעולם החיצוני של מציאות חייו׳, בתקופה המיוחדת הזו של אבולוציה תודעתית, ׳התעוררות׳, הנקראת גם ביהדות: ׳בעיתה אחישנה׳.
חלק ניכר מהלימוד שלה מסביר ומלמד את המסע שצריכה כל תודעה/הכרה לעשות במעבר שלה מ׳תודעה אנושית׳ ל׳תודעה אלוקית׳.

אואזיס, 48, יפה מאוד. היא גם חוקרת וסופרת (׳הצפונות שבך׳ ב.י.). אניגמטית במידה מסוימת, פנים עדינות תווים כמו הנשים בציוריו של בוטיצ׳לי, גבות מקושתות ועיניים כחולות גדולות. תמירה ובעלת מראה על-זמני מנותק ממקום ותקופה, היא מסוג הנשים שהן בנות בלי גיל. היא עצמה לא מייחסת למראה חשיבות יתירה ובעולם התודעתי שלה כולם יפים ומיוחדים, כי לכל אחד מאתנו חלק מיוחד שאינו דומה לאף אחד אחר, ב׳פאזל׳ של הבריאה. אומרת ומתכוונת לכך.

כבר למעלה מחמש שנים שהיא מנהיגה ׳קהילה׳ ב׳פייסבוק׳ המונה עשרות אלפים, עם כלמעלה ממאה וחמישים פוסטים ארוכים שכתבה, שהם למעשה שיעורים בתודעה גבוהה, המשלבים מחקרים מדעיים שטרם הוצגו לציבור הרחב ובהם היא מציגה את החפיפה עם תורת הנסתר ביהדות. בפוסטים האלו היא גם עונה בסבלנות מרובה לשאלות הגולשים. מאחריה סמינרים והרצאות רבות בחו״ל ובארץ, ולא פעם היא מוצאת עצמה בחמש עשרה מדינות שונות במהלך שנה אחת, מלמדת ומרצה וטסה מיד אל היעד הבא.

 

אואזיס, את מהווה תופעה ייחודית ומרעננת בתחום לימודי ה׳תודעה הגבוהה׳. (להבדיל מ׳מודעות עצמית׳, ב.י.) מאיפה היכולות והנתינה המרובה, ולמה בעצם? השיעורים הגדושים במידע ב׳פייסבוק׳ הם בחינם, וכך גם הזמן והאנרגיה שאת משקיעה במענה לשאלות האינסופיות של הקוראים. האם זו שליחות? ייעוד?

״זה מעבר לשליחות, שליחות זו לפעמים אג’נדה פרטית של אדם שרוצה לשנות מצב מסוים אז הוא מתחיל להפיץ מסר, או לעסוק בתכונה ספציפית שהוא מקדיש אותה למען אחרים. במקום שאני נמצאת כבר, אני הרבה מעל לשליחות, זה לא עבורי ולא עבור האנושות, אלא עבור מחשבת הבריאה כולה. כל מטרת הבריאה היא להגיע לדרגת התודעה הגבוהה ביותר שנקראת: ׳אהבה שלא תלויה בדבר׳, ׳ואהבת לרעך כמוך׳, כמו שהשמש נותנת את אורה בלי לבקש דבר מהעצים, כשם שהפרח מעניק אהבה שלא תלויה בדבר לפרפר שבא לינוק ממנו צוף, והוא לא מבקש בתמורה דבר, כמו שהגשם מעניק אהבה שלא תלויה בדבר לאדמה, וכו’… אהבה שלא תלויה בדבר מתקיימת בין העולמות וצריכה להתקיים גם בעולם ה׳מדבר׳, בין בני האדם. הפעילות שלי נובעת בעיקרה מהבנה שהאדם חי בעולם אשלייתי שמשדר לו שיש נפרדות, וגם המדע וגם היהדות מוכיחים לנו שלא כך הדבר. אתה מתחיל להבין שהכל בעצם מחובר… אין באמת נפרדות. אם כל החומר עשוי מאטומים וכל אטום מורכב מ99.9999 אחוז חלל ׳ריק׳, אז גם אני וגם המחשב וגם הכיסא וגם כל האנשים למעשה מחוברים ביחד, כי הכל זה ׳ריקמה׳ אחת, וכל דבר שאני עושה, חושבת, אומרת, מרגישה, משפיע על ׳שדה התודעה׳ כולו. לכן הנתינה אצלי היא כמעט אינסופית כיוון שכל כך חשוב לשמר את הריקמה התודעתית הזו בדרגה גבוהה של אחדות ואהבה למטרה שלשמה הבורא ברא את ׳שדה התודעה׳ הזה, או ה׳ריקמה׳ הזו, מלכתחילה.
המדע מגלה לנו שבמוח האדם ישנם ׳נויירוני אמפטיה׳, נויירוני מראה. זאת אומרת, שאם אקח תפוח ביד ימין ואדם יסתכל עליי בזמן זה, ותוך כדי ההסתכלות שלו עליי יירשם על תודעתו הרגש מסוים של הזדהות, אצל אותו אדם יירשם במוח כאילו גם הוא לקח תפוח ביד ימין”.

בסמינר למתקדמים : ׳אהיה אשר אהיה׳ / אואזיס צולר

“רוב האנושות חיה בתודעת ׳בדידים׳, מצב של תפיסת חיים שהכל נפרד, אך מה שגורם לתחושת הנפרדות, אילו אנטנות מזעריות שיש על עור האדם שמשדרות למערכת העצבים תדרים של אינפורמציה אלוקית, ומערכת העצבים מעבירה את זה למוח והוא מתרגם הולוגרמה של חמשת החושים, ומייצר לנו תמונה חושית, כאילו שישנה נפרדות בין הדברים… אך ידוע שאם ׳נוריד׳ למאה איש שיושבים מולי באולם את עורם שעליו יש את האנטנות המזעריות האלו ואגע באדם אחד, כל אותם תשעים ותשעה איש ירגישו כאילו אני נוגעת גם בהם. הכל מחובר ולכן קיבלנו מצוות. מצווה זה מלשון ׳צוותא׳, חיבור. המצוות הן ה׳מחברים׳ השומרים על האיחוד של שדה התודעה של אותה ריקמה. כל מצווה ביהדות שומרת על אחדות בנושא מסוים. כל מצווה מיועדת לקיים את ׳ואהבת לרעך כמוך׳ , כי האדם זה לא הבורא אבל הבורא הוא האדם, ולכן בכל אדם שהוא ׳מלבוש׳ לבורא, נמצא ׳חלק אלוקה ממעל׳ ממש. כלומר, אם אדם אחד כועס על אדם שני, למעשה הוא ׳שופט׳ את הבורא. ההמלצה שלי במצב כזה, מיד לשים על עצמו כתר דמיוני ולשים כתר על ראש האדם שהוא כועס עליו, והכעס פשוט יעלם כלא היה״.

דבר נוסף, בני האדם לא באמת ׳נוגעים במשהו׳, ולא באמת למשל ׳יושבים׳ על כסא. כי כיסא עשוי גם הוא מאטומים, ומסביב לגרעין האטום ישנם אלקטרונים שמסתובבים במהירות האור, והיות וידוע שאלקטרונים דוחים אחד את השני, בדיוק כמו מגנט שהצד השני לא מתמגנט אליו, כך האדם לא באמת ׳יושב׳ על כיסא ולא ׳נוגע׳ בשום דבר…

כל כמה שנכנסים לתודעת הנסתר ביהדות ואני גם מצליבה לפעמים עם עובדות מדעיות, מגלים שבאמת, בני האדם נולדו למערכת של תפיסת חיים אשלייתית, ומתוכנתים להאמין במשהו שמעולם לא איפשר להם ל׳ייצר׳ שום ספק… ספק שיגרום להם – לצאת, לשאול ולחקור. הם מקבלים כמובן מאליו את החיים בתפיסת הפשט.
אנחנו גם לא באמת רואים את כל מה שקיים סביבנו, כי עין האדם קולטת רק 0.1 אחוז ממה שקיים על הספקטרום האלקטרומגנטי, לכן מה שמקבל אצלנו את תשומת הלב בעולמנו הפנימי, יוקרן כעולמנו החיצוני…

 

הדוגמה הכי טובה היא אישה בהריון. היא תתחיל לראות פתאום המון נשים בהריון, וזה בדיוק מפני שבעולמה הפנימי היא כבר בהריון ונהייתה הדבר עצמו, ׳עצמות ההריון׳. לכן היא תתחיל לראות בתוך ה0.1 אחוז שהעין תקלוט, המון נשים בהריון. ניתן לעשות ניסיון ולחשוב למשל, על צבע אדום. לפתע פתאום כל כך הרבה אדום יופיע, שלא ראיתם קודם לכן. כך זה עובד עם עולם פנימי מקרין לעולם חיצוני, רק שכאן תדרי מחשבות שונות מתגשמים, לרע ולטוב.
אם אדם ישב בביתו ויחשוב: ׳׳רק שהבנק לא ידפוק לי בדלת׳׳, זה בדיוק מה שיקרה… עבור הבריאה זו נשמה שכאילו כותבת בקשה: “אני רוצה להתנסות בכך שהבנק ידפוק לי בדלת”… וכך בדיוק זה יקרה.
אדם שהתגרש בעולם הגשמי, זוהי הקרנה של אדם שרצה ל׳התגרש מהזהות הישנה׳ בעולמו הפנימי, אדם שאיבד את קולו בעולמו הגשמי- זוהי הקרנה מהעולם הפנימי שהוא לא מבטא משהו, אדם שסובל מצרבות בעולמו הגשמי, זו הקרנה שיש לו דברים פנימיים ל׳בער׳ מתוכו, וכו’.
ככל שמרחיבים את התודעה, גם החושים המנוונים הרוחניים מתחילים להתגלות והם קולטים מעבר ל0.1 אחוז, בדיוק כשם שמקובלים מגיעים להשגות באמצעות ׳חושי חישה׳. כל אדם צריך להגיע למצב כזה, לא רק מקובלים, על מנת לקיים מצוות ׳ואהבת לרעך כמוך׳, כמוך ממש. לכן יש לדעת מה זה ה׳כמוך׳… מי אתה באמת, למה אתה כאן ולאן אתה הולך”.

יום עיון- הרצאה: ׳האשה האלוקית׳ / אואזיס צולר, ישראל אפריל 2018

 

אז נתחיל מההתחלה. איך את מגיעה לזה, להיות מרצה ומורה לתודעה גבוהה, לאור היהדות ותודעת הנסתר? מה הטריגר שהניע אותך לעסוק בתחום הזה ולעזוב כליל את עולם ההייטק והעסקים?

״יש אמת המיועדת לכל אדם, אך יש אמת שהיא אובייקטיבית, ובתודעת הנסתר היא נקראת : ׳אמת לאמיתה׳. אני תמיד ביקשתי למצוא את ה׳אמת לאמיתה׳. אמת שהיא תקפה לכולם ולא קשורה כלל לדת, אלא למקור שהנשמה מגיעה ממנו״.

״המסע שלי לגילוי האמת לאמיתה התחיל כבר בגיל שש-עשרה, כשעברתי תאונה בה נפצעתי במהלך טיול שנתי של בית הספר התיכון שלי, ב׳פתח תקוה׳. נקלענו עם המורה שלנו לסערת ברקים ורעמים עם גושי ברד ענקיים שמצליפים בנו ולא היה לנו היכן לתפוס מחסה. המורה שלי התחילה לצרוח שכולנו עומדים למות, וביקשה ללכת להזעיק עזרה. הייתי בין הראשונים ויצאתי עם עוד ארבעה בנים להזעיק עזרה. באיזשהו שלב, בגשם, רגלי החליקה על סלע ונפלתי על פניי… כשקמתי, מצאתי את עצמי לבד, בחושך, בגשם זלעפות, בסערת ברקים שרק התגברה יותר ויותר, וברקים עצומים שהשתברו אל תוך האדמה. רעמים, וגושי ברד ענקיים שמצליפים על גופי, ואני נערה קטנטונת לבדי בחושך ובקור. התחלתי לזעוק אל הבורא. שמתי לב שאני מלאה בדם, הייתי כל כך מפוחדת, אך לא הפסקתי לזעוק אל הבורא שיציל אותי… ואז משום מקום, התחלתי להרגיש נוכחות של אהבה שדואגת לי. הרגשתי ממש שיש מישהו איתי והוא מדריך אותי כיצד להציל את עצמי. קיבלתי הוראות כיצד לחסום את הדם עם חולצה נוספת, הוראות כיצד לנווט בחושך לבד… והרגשתי חום, כבר לא היה לי אפילו קר יותר. זאת הייתה השגחה אלוקית ממש, שאם לא הייתי מקשיבה לה, הייתי יכולה ליפול לנהר ה׳באניאס׳ שהיה שוצף וגועש ומלא בגשמים. אך ההשגחה האלוקית ממש כיוונה אותי מתוך תוכי, כיצד ללכת, כמה צעדים בדיוק, לאן לפנות בחושך הנורא והמפחיד הזה…

לאורך כל הדרך הבנתי שיש משהו מאד מיוחד והחיים הם לא מה שרואים בעיניים…
כך הצלחתי לחלץ את עצמי מהסערה, וירדתי אל מרגלות ההר, נאלצת לחצות את גשר ה׳באניאס׳ המתנודד בסופה. שוב אני כמעט טובעת ולא מצליחה להחזיק בגשר החבלים, ושוב אותה השגחה אלוקית נמצאת איתי ומנחה אותי, ופתאום משום מקום קבוצת חיילים שראתה אותי מרחוק באה לעודד אותי לחצות את הגשר עד שהגעתי אליהם״.

״כשבוע לאחר התאונה, אחותי הייתה צריכה לצאת לטיול בית הספר עם חבריה לכיתה, ואימי פשוט סירבה לתת לה לצאת, רק בשל התאונה שעברתי מספר ימים קודם לכן. היא אכן נשארה בבית וכל חבריה נהרגו באותה תאונה נוראית הזכורה כאסון ׳צומת הבונים׳.
כבר אז הבנתי בגילי הצעיר ש׳רב הנסתר על הגלוי׳.
בכל פעם שרציתי לדעת למה זה קרה לי, (כי לקח לי לשקם את עצמי כמעט שנתיים, של טיפולים, ניתוח והשתלת שיניים…) אנשים אמרו לי: “אלו החיים”, אבל אף אחד לא הסביר לי מה זה ׳חיים׳, לכן החלטתי שאני יוצאת למצוא מה זה באמת ה׳חיים׳. הבורא ציווה אותנו: “ובחרת בחיים” ו׳השאיר׳ לנו לגלות, בעצמנו, מהם החיים״…

״במקביל ניהלתי את חיי בשני מישורים, מישור של עולם הנסתר ומישור של העולם הגלוי. אף אחד לא ידע על עולמי הנסתר, כי עם אותה ׳השגחה אלוקית׳ שבזכותה ניצלתי, התחלתי לקבל המון מידע על כל אדם שראיתי. ממש התחלתי לקבל ׳מפת חיים׳ שלו, להרגיש מה עובר עליו, מה עבר עליו ואפילו מה יעבור עליו…
עם אותה השגחה אלוקית מצאתי את עצמי מתנדבת בבתי חולים עם אנשים שרופאים לא יודעים מה יש להם, וזה רק הלך והתפתח… משפחתי מעולם לא ידעה דבר על העולם הנסתר שבו התנהלתי בסתר, ושבו יצאתי לעשות מחקר אישי למצוא את ׳האמת לאמיתה׳, מה הם באמת החיים. למעשה רק לפני כשנה בני משפחתי גילו את הפעילות הענפה שלי ברחבי העולם בנושא התודעה, כי מעולם לא שיתפתי, לפני כן.
במקביל למחקר שעשיתי, בתור בוגרת ממר”ם בצבא, עסקתי בעולם ה׳הייטק׳ ועבדתי בחברת ׳יבמ׳. לאחר שעזבתי, הקמתי חברת סטארט אפ בנושא יזמות, שהיוותה זירה למפגשי יזמים ישראלים ומשקיעים שביקשו להשקיע ב׳מוח הישראלי׳. הקמתי ׳אימפריה׳ כי הייתי בין הראשונים שיצרו את ׳עולם היזמות׳. היו לי שני טורים בעיתוני כלכלה, עיתון כלכלה מכובד נכנס למיזם שלי כשותף, והיו לי מעל 6600 לקוחות בזירה שהייתה ידועה בתחומה״.

״מאז ומעולם הייתי מעורבת בנושא ה׳תודעה׳, אפילו כשעסקתי בעולם ההייטק ובדקתי תוכניות עסקיות למשקיעים, הבנתי שישנה תודעה קולקטיבית. למשל, מקרה שבו זמנית היו אצלי מספר תוכניות עסקיות של יזמים, כולם טענו שעדיין אין רעיון כמו המוצר שלהם, והנה אצלי, ממש ׳מתחת לאף׳, אני רואה במקביל מספר תוכניות עיסקיות המדברות על אותו רעיון או רעיון דומה ממש… יכולתי מ׳אחרי הקלעים׳, בהיותי ׳צומת׳ למידע עדכני, לראות את המגמתיות התודעתית של הבריאה וכיצד היא מקבלת התגשמות מעולם עליון לעולם הגשמי, ולהבין תהליכי תודעה יקומיים ש׳מחשבת הבריאה׳ מתנהלת לפיהם, בו בזמן שכל יזם חשב שהוא הכי מיוחד ורק הוא חשב על אותו רעיון״.

כיום בדיעבד, אני יודעת, שסובייקטיבית לא האדם הוא זה ש׳חושב׳ ולא האדם ׳מרגיש׳, כי אין באמת חומר, לכן אין באמת ׳בני אדם׳, אלא יישות אלוקית אחת שמחולקת ל׳מצבי צבירה תודעתיים׳ המתנסים בלהיות בגוף של אדם. על אותם נבראים מוטלת ׳עבודת בירורים׳… בין מהי אשליה לבין מהי האמת. עד כמה ה׳יישות האלוקית׳ מודעת לכך שהיא יישות תודעתית ולא גשמית. כאן כבר נדרש ׳מסע תודעתי׳ שמעל עשרת אלפים איש ברחבי העולם, רובם בישראל, עברו ועוברים ובו החלו להבין שיש מציאות ויש אשליה. הם עושים מסע מדהים ולומדים כיצד להתנהל מול חוקי ה׳אקסיומה של הבריאה׳ שבני האדם כפופים להם… כשלמעשה התורה היא הקודים הגשמיים שבוראים את אותה הקרנת מציאות.
בהתאם לדרגת התודעה שבה אדם נמצא, כך גם תתורגם לו באופן שונה המציאות בחמשת החושים שלו. ככל שהאדם ׳עולה׳ בתודעה, הבורא שולח ׳אורות׳, ׳הארות׳, ׳השגות רוחניות שונות׳, התואמות ל׳כלי התודעתי׳ שלו, ושל כל אדם באופן אינדיבידואלי, בצורה כזו שהאדם יהיה מסוגל להכילה״…

 

לא אחת שמעתי אותך אומרת שכדאי (והיית רוצה אף את) ל׳היוולד לתוך חינוך דתי׳ או בתוך משפחה דתית, מחד. מאידך גיסא, בפוסטים את כותבת ש׳אין קשר לדת׳, ומטרת הפוסטים/השיעורים היא לא ל׳החזיר בתשובה׳. את יכולה להסביר את ה׳פראדוקסליות׳ המסויימת הזו?

״דת זו דרך חיים, ואני תמיד מציינת שאין קשר בין אהבת הנשמה למקור שלה. העם היהודי עבר כל כך הרבה מאורעות בהיסטוריה שספרי קדושה שעוסקים בהגות המקובלים נשתכחו, נשרפו ונבזזו. ספרים שלמים שעוסקים באהבת הבורא, כיצד אנו חיים בעולם שהוא ׳הקרנה׳ מעולם ׳מחשבת הבורא׳ ושאין באמת חומר. המדע כיום קורא לחומר ׳אור קפוא׳, כי מהירות הפוטונים של האור תקבע את מידת הגסות או הרכות של ה׳עצם׳. מהירות גדולה של פוטוני האור תייצר קשיחות כמו קיר, ומהירות איטית של פוטוני האור, תייצר רכות כמו צמר גפן, למשל. כך למעשה בתורת הנסתר ביהדות, מסבירים כיצד התורה היא הקודים הרוחניים שבונים את הגשמיות״.

״ילד צריך חינוך בו, מיומו הראשון כמעט, ההורה ׳ישדר׳ לו שישנה מציאות שהיא אחרת ממה שהעיניים רואות, להפסיק להמשיך ו׳להאחז׳ בתיכנות הישן שהורגלנו אליו ש׳רץ׳ על ׳׳תודעת החומר. ככלות הכל, כשנשמה עוזבת את המימד הזה, היא לא לוקחת כלום איתה, לא רכב, לא דירה, לא כסף, לא תואר ולא אף דבר שהושג בעולם הגשמי״…
״ למעלה מחמישים מיליון איש, ברחבי העולם, חוו ׳מוות קליני׳ וכולם אמרו את אותו הדבר: ״נשארתי אותו אני כשהנשמה שלי יצאה מהגוף, לא הרגשתי שייכות לגוף ששכב למטה, הראו לי את סרט חיי מהיום בו נולדתי ועד לרגע זה״. חלק גם תיארו מצבים בהם הראו להם ׳גילגולים׳ שעברו, אפילו כחיות…
החיים כאן הם לא ׳משחק׳, הם דבר רציני מאד. כאן בעולם הזה, באנו בסך הכל בממוצע לתקופה של כשבעים שנה, לחוות כיצד הבריאה בוראת ולהבין כמה אלוקיים אנחנו, ועם הידע הזה להמשיך לעולמות עליונים וגבוהים יותר״.

״גם רופא יודע בדיוק עד כמה שמאפשרים לו לדעת וללמוד, או שרוצים שהמערכת האחראית על תכני הלימוד שלו רוצה שהוא ידע. כשאני אומרת ׳חינוך דתי׳ הכוונה שלי היא לא ל׳ישיבות׳, לא ל׳בתי מדרש׳ ולא לחינוך שישנו כיום מטעם מוסדות הדת, אלא לחינוך ׳הגותי׳, לא דתי – אלא הגותי. חינוך שנמצא במקורות היהודים של הקבלה הקדמונית, חינוך שדוגל בלשלוח את האדם להסתכל אל תוך הלב, ולא רק אל תוך השכל. חינוך הגותי הוא חינוך תודעתי, ובמחקרי מצאתי שביהדות יש את התכנים העמוקים ביותר מבחינה תודעתית. כל סיפורי המקרא הם למעשה ספר תודעתי עצום המגלה את סודות הנשמה וסודות העולמות האלוקיים אליהם כל נשמה תגיע, ועליה לדעת לאן היא מגיעה לאחר תום מסעה בעולם הזה, הגשמי. סיפורי המקרא עוסקים רק בדבר אחד שנקרא: ׳אהבה שלא תלויה בדבר׳, וזו דרגת התודעה הגבוהה ביותר, שהרי איך אפשר להסביר לאדם מהי אהבה שלא תלויה בדבר? על כן הספר מורכב מאירועים שמלמדים מה לא לעשות על מנת לדעת מה נכון ביותר לעשות… ספרי ההגות ביהדות מלמדים אותנו שאפילו כיום כל אחד ואחת מאיתנו ׳מהלכים׳ על פסוקי התורה שמקבלים התגשמות כל רגע ורגע, רק שהביטוי הוא ב׳תחפושות מודרניות׳ התואמות לדור הזה״.

 

׳׳כשהתלמיד מוכן המורה מופיע.׳׳ החומר ׳מוצא׳ דרכו, כדברייך, אל התלמידים, ואת לא נעזרת במשווקים כלל. הפוסטים בנויים בצורת ׳הרמנויטיקה׳ ומומלץ לקוראים וגם לבאי הסמינרים להתחיל לקרוא מההתחלה כדי לבנות את הידע עד לפוסטים המתקדמים ביותר. כשאת מדברת על מציאות עם ישראל כרגע ודרגת התודעה הקולקטיבית שלו – איך את יודעת את זה? מהם המקורות שלך? (די מעודד, דרך אגב, שאנחנו ׳מטפסים למעלה׳ על אף הכל).

״נושא התודעה הקולקטיבית מדובר רבות על ידי המקובלים, גם ההלכה ׳נתפרת׳ על פי התודעה הקולקטיבית וידוע שהתודעה הקולקטיבית של עם ישראל נמצאת בדרגת ׳חמישים ד׳טומאה׳, במצרים, לדוגמא, הייתה התודעה הקולקטיבית בשער ה׳ארבעים ותשע ד׳טומאה׳.
מכיוון שחל חוק ׳עולם פנימי מקרין לעולם חיצוני׳ גם עם התודעה הקולקטיבית שמורכבת מתודעה של אדם ועוד תודעה של אדם, ועוד אחד… אנו רואים בפירוש את מה שקורה ברחבי העולם כתוצאה מהשתקפות דרגת התודעה הקולקטיבית של עם ישראל/ השכינה. הדבר מתבטא בתאונות דרכים, רעידות אדמה, שריפות, טרור, שנאה של מדינות העולם כלפינו. הכול מוסבר בתודעת הנסתר ביהדות, הגורסת שזהו ה׳עולם הפנימי׳ של עם ישראל שמקבל ממש ׳השתקפות מראה׳ דרך אומות העולם, ל׳שנאת האחים׳ שהוא מצוי בה. הריקמה בנויה על חיבור ואחדות, וכל סיפור במקרא בו התפרקה האחדות החלה בו תקופה בה אנו עדים למלחמות אסונות ודברים קשים״.

 

איך אפשר להנחיל לתודעות בתחילת דרכן את ההבנה, התפישה, שה׳תפקיד׳ אותו הן ׳מגלמות׳ בגלגול הנוכחי הוא רק אחד -(׳מה שאני׳) מסך כל החלקים, וחלק מה׳עצמי׳ הרחב- (׳מי אני׳), אליו הם משתייכים-הנשמה, או שההארה הזו היא שלב ראשוני והכרחי בתחילת המסע אליו צריכה כל תודעה להגיע לבד?

״הדרך היא רק להגיד לאדם: ׳נולדת למערכת מתוכנתת לקחת את זה כמובן מאליו, לא עצרת לשאול שאלות מקוריות, ׳׳הסכמת׳׳ להיכנס כ׳קורבן׳ ולא לקחת אחריות ולחקור מה זה “ובחרת בחיים”, האם עצרת לחשוב: רגע, יש אולי יותר מזה׳? זה לא יכול להיות שהבורא ברא עולם כל כך משעמם… לא יכול להיות שהאדם הוא רק רגליים, ידיים, לב וכבד, ומזון לתולעים לאחר מותו. למעשה כל איבר בגוף הוא ׳איבר מחשבה׳ שצריך ל׳התיישר׳ למידת האמת שמרכיבה את ההקרנה הגשמית שלו. אם אדם לא ייקח אחריות וישאל ׳שאלות יקומיות׳, מצב חייו ייראה כפי שיראה… אם אדם לא יעשה איזשהו שינוי ברצון שלו ללמוד יותר מהי האלוקות, הוא לא יוכל לפתח תפישה נכונה יותר, להבריא, להיות בחיים הרמוניים יותר בזוגיות, למצוא את החלק שלו ב׳פאזל׳ הגדול של הבריאה, ואפילו למצוא את בן הזוג/בת זוג- ׳האנדרוגינוס׳, שהוא הזיווג השורשי שלו״.

 

במה נבדלים הסמינרים והשיעורים שאת מעבירה בארץ מאלו שהעברת בשווייץ, באווריה, פנמה או קולומביה למשל? תודעה היא תודעה. החומר שאת מלמדת לישראליים שונה מזה של חו״ל?

״כל בני האדם הם מאותו מקור ולכן אין הבדל בין אדם לאדם ולא משנה מהו מוצאו, אך כן ישנה ׳היררכיה רוחנית׳. היא נקבעת לפי מידת האינטימיות של הנשמה עם הבורא…. ההירכיה הרוחנית נקבעת לפי ׳מי קרוב ביותר אל הבורא ועושה איתו ׳השתוות הצורה׳, יהודי או לא, זה לא משנה. …צריך רק לזכור שלרוב הדתות יש ׳מתווכים׳ ורק ביהדות אין מתווך. לנוצרים יש את ישו, לכן הם מוזנים מ׳תודעת ישו׳, למוסלמים יש את מוחמד ולפיכך הם מוזנים מ׳תודעת מוחמד׳, לבודהיסטים יש את בודהה והם ניזונים מתודעתו ולכל מיני ׳גורואים׳ וממציאי שיטות, יש את עצמם והתלמידים שלהם מוזנים מתודעתם. גם מוחמד, גם ישו, וגם בודהה אלו ׳מצבי צבירה׳ של ׳תודעת הבורא׳, ולפי דרגת מצב הצבירה של הבורא ומערכת האמונות של האדם, כך נקבעת ההיררכיה הרוחנית. על כן, מי שרוצה להתגייר יכול לעשות זאת, כי יהודי זו דרגה רוחנית. זה מאד לא פשוט להתגייר כי בודקים עד כמה באמת הנשמה של האדם שרוצה להתגייר נכספת להתקרב למקור שברא אותה… ושאין לאדם מניע אחר, משום שהתחתן עם זה או זו, לדוגמא. בודקים את הרצון להתקרב לבורא ממש״….

״בתחילה לומדים ל׳איין׳ את העולם הגשמי, מלשון ׳אין׳, כי חומר לא קיים. לומדים שצורות מתקבלות על ידי סאונד, ושאת יכולה בעזרת הקול שלך ל׳ייצר׳ צורת מגן דוד בגרגרי מלח הפזורים על פני משטח, מבלי שנגעת בו. מדע זה נקרא ׳כימטיקס׳ . כיום אנו יודעים שניתן ל׳ראות את הקולות׳ (׳מעמד הר סיני׳). הם לומדים על כוח הברכה, על כך שאם את מברכת על המים, המולקולה של המים משתנה למגן דוד, לומדים על עולם פנימי מקרין לעולם חיצוני ועל ׳בריאת מציאות׳…
חומרי התודעה זהים אצל כולם כשלומדים כיצד יישות אלוקית צריכה להתנהל בעולם שהוא ׳הקרנה גשמית׳ ולא באמת מתקיימת ה׳גשמיות׳, אך כשמדובר בקהל הישראלי, החומרים רק מעמיקים והולכים, כי התכנים הכי מקודשים ועמוקים שישנם נמצאים פה, ממש ׳מתחת לאף׳ ואין צורך ל׳רעות בשדות זרים׳. העניין הוא שעד לא מזמן, לא היה מי שיתרגם את שפת הקדושה לשפה יומיומית שניתן ל׳יישם׳ אותה. כעת אנשים שעוברים את הסמינרים, עושים מסע לבדם, דרך קריאת תכני הפוסטים וצפייה בהרצאות, ועולים ממש מדרגת ׳אמונה בבורא׳ ל׳דרגת ידיעה׳, ממש חווים ניסים, כי הם לומדים על תכלית האדם ומדוע הוא נברא. הם לומדים שתכלית האדם היא להיות שותף לבורא, והם נפעמים מזה. ישנה דרגה תודעתית שכשאדם מגיע אליה, הוא ממש נהיה שותף של הבורא להשפיע על מחשבת הבריאה לטובת הכלל! זה לא דורש שום השגה רוחנית! מספיקה העובדה שאדם ׳יצר׳ תדר חדש שלא היה קיים, כמו למשל שהשלים והתפייס עם משפחתו במיוחד ב׳ליל הסדר׳. התדר של השלום שהוא יצר, נכנס בשדה התודעה, ואנשים שמתפללים לבורא מתוך צורך לעשות שלום במשפחתם בליל הסדר, יקבלו את אותו ה׳תדר׳/ה׳אור׳ שאדם אחר יצר במיוחד למטרה זו. לאותם האנשים שהתפללו, יהיה שלום בביתם ב׳ליל הסדר׳… כי ה׳אורות׳ מצאו ׳כלים׳. תחשבי איזה תפקיד חשוב יש לאדם, לייצר תדרים, ולעשות ׳סדר׳ בבריאה בתוך שדה התודעה. הבורא ממש מאפשר לאדם להיות שותף לו״.

 

 

באמריקה הדרומית- אואזיס צולר

 

וואו. גם אני נפעמת וזה ׳מחבר׳ לי, או עונה לי, יותר נכון על מספר דילמות ביחד. את המחקר שלך עשית מעל לעשרים וחמש שנים. מאין הידע העצום ביהדות וקבלה, תודעת הנסתר ומדע איזוטרי, שאינו נגיש לציבור הרחב? גם אם אחפש בספריות ובאינטרנט כל היום לא אמצא את רובו של החומר המגולם בפוסטים שלך… (למעט אולי מספר מסמכים של ה ׳אפ.בי.איי׳)

״המידעים נמצאים מתחת לאף, אלו מידעים של גדולי המקובלים ביהדות, רק שהייחודיות היא בכך שאני ׳מתרגמת׳ אותם לשפה ידידותית עם הצלבה של סיטואציות מחיי היום יום והבאת עובדות מדעיות. כשאנשים מבינים שה׳פשט׳ גרם להם לרתיעה מהתורה, (אך בתוך כל יהודי ויהודייה יש כיסופים לא מוסברים, סוג של געגוע שהאדם לא מבין אפילו למה הוא מתגעגע. הוא מרגיש חיסרון של משהו), וכשהקוראים מתחילים להבין שה׳פשט׳ הוא רק ׳מלבוש׳ לדברים עמוקים מאד שהנשמה שלהם צמאה להם, כי היא בתוכה יודעת את האמת, הם מרגישים שהנשמה שלהם הגיעה הביתה. זה מצטלב להם לפתע פתאום, עם הרגשת הכיסופים, והם מבינים למה הנשמה שלהם מתגעגעת. האנשים עוברים תהליך עמוק בזמן שהם קוראים ונפתח להם מידע בהתאם למה שכל אדם מסוגל להכיל באופן אינדיבידואלי. בכל צעד שהם יעשו, הם יחזרו לקרוא שוב את התכנים או לצפות בהם, ואפילו שצפו מספר פעמים, פתאום יתגלה להם מידע נוסף, מידע משמעותי, שתשומת הלב שלהם רק כעת מסוגלת להכיל אותו… התכנים נמצאים בלב כל אחד ואחת. רוב התכנים נבדקים על ידי מקובלים שנותנים אישור לצמצום התכנים לפני שהם עולים, ישנם כתבים שעדיין לא פורסמו לציבור והם כן מקבלים אישור, למשל, להיות מוצגים בסמינרים. לכן לא משווקים ידע כזה, אלא הוא פשוט מונח, ומי שמבקש מהבורא לקבל הכוונה או תשובה, הבורא ידאג שהוא ימצא את התכנים עליהם הוא מבקש לקבל תשובה״.

 

׳היהדות היא הדת המדוייקת ביותר׳. ו-׳הדת (כלשהי) היא מקור כל הרעות בעולם׳. שתי אמירות הנשמעות באופן תדיר. מה דעתך וכיצד את פותרת את ה׳דילמה׳ הזאת?

״יהדות זה מלשון: ׳הודיה׳ והיא ממש לא דת, כפי שמגדירים אותה במילון, יהדות זו הוויה רוחנית המבוססת על כוחות רוחניים, כוחות של תודעה, שוב, כי חומר לא באמת קיים, אלא ׳מוקרן׳ כמו ׳מציאות מדומה׳ ל׳הכרה האלוקית׳ (בן האדם) שמתבוננת עליו.
כל המילים בתורה כתובות רק בשלוש אותיות, י.ה.ו. וכל מילה כתובה בקומבינציות משלוש האותיות האלו. כל קומבינציה כוללת את שם האדם אפילו, ואלו הם אורות רוחניים שמקבלים צורה גשמית כאן בעולם הזה.

הבריאה בנויה בסדר מופתי של היררכיה רוחנית ועל פי השורש הנשמתי יוכל אדם כלשהו לקבל את הידע האלוקי. ׳בודהה׳ למשל, הגיע להארה עצומה, אך הוא הגיע ל׳עולם קליפת התוהו׳, זאת אומרת שהוא באמת הבין שכל העולם הוא ריקמה אחת, שיש רק אהבה, שהכל מחובר ועוד… אבל הוא לא הצליח להגיע לדרגת הידע שיהודי כן יכול להגיע אליה. כיוון שההיררכיה הרוחנית לנשמות בנויה על פי דרגת הקרבה אל הבורא. ׳בודהה׳ הגיע ל׳תמונה המלאה׳, זה נכון, אך המקובלים שלנו הגיעו לא רק לתמונה, אלא אל ה׳קודים׳ שבונים את התמונה, ל׳מכחולים׳ שמייצרים את התמונה, לסודות הצבעים שרוקמים את התמונה, למידות ולזוויות של התמונה וכו’.

המילה גוי, זה מלשון : ׳גוויה׳/׳גוף׳. וזהו ההבדל. העולם נברא מ׳תוהו ובוהו׳, ובתודעת הנסתר לומדים ש׳תוהו׳ זה מלשון : ׳לתהות׳, וכאן נכנס תפקיד הגויים, הם תוהים ובונים ומרכיבים את העולם הגשמי, את מוצרי האלקטרוניקה, את הטכנולוגיה, וכו’. ׳בוהו׳ זה מלשון ׳לבהות׳. כאן נכנס תפקיד היהודי, שהוא צריך להפעיל את כוח המחשבה וזה מתגשם. ליהודי יש את היכולת לשבת בחדר, לא לצאת משם ורק לנהל את עולמו הפנימי באמצעות ׳כוח הדיבור׳ -׳ויאמר ויהי׳. אז באמת עולם פנימי יוקרן לעולם חיצוני… רק שישנן דרכים נכונות לעשות זאת, אחרת האדם יכול לגרום לעצמו להתגלגל לדבר שהוא שם את תשומת ליבו אליו ועליו יותר מכל, וזהו סוד ׳אהיה אשר אהיה׳.

מבחינת הדתות, אם דת כלשהי לוקחת מהאדם את זכות הבחירה שלו ואת חירותו, זה ממש ׳עבודה זרה׳ שנעשית.
׳עבודה זרה׳ בתודעת הנסתר ביהדות, אלה לא אלילים ופסלים, אלא זה כל מה ש׳זר׳ ל׳הכרה אלוקית׳. עצבות, פחד, ודיכאון למשל, זו ה׳עבודה הכי זרה׳ שיהודי יכול להיות מצוי בה, כי זה זר להכרה אלוקית, שהמצב הטבעי שלה הוא שמחה, בריאות, חיבור. לחשוב שהכל נפרד כאשר הכל מחובר, זו עבודה זרה להכרה אלוקית משום שהיא ׳יודעת׳ את ׳עולם האמת׳ ושהכל הוא ריקמה אחת…
לכן כל גוף, דת או מוסד, שנותנים הרגשה לאדם שיש ׳נפרדות׳, לא מדברים על ׳עולם האמת׳ ומדגישים את ׳עולם האשליה׳- מחמיצים את הכוונה, וזה איננו טוב לנברא שמתרחק מבוראו ומקיומו של עולם האמת״.

 

את ילדת ׳אינדיגו׳. מעבר לכך יש לך יכולת פנאומטית לתרגם חומר גבוה באופן שיהיה נגיש לקהל ולרמות תודעה שונות. האם המקום של תיקשור(?) נכנס כאן? והאם תוכלי להסביר מעט על מה שעוברת הכרה המטפסת בסולם דרגות התודעה ו׳נפתח לה צוהר׳ לקבלת מידע ותמונה רחבה יותר של הבריאה?

״לא מדובר על תקשור ואני לא עוסקת בתקשור. מדובר על כך שכל הידע כולו נמצא בתודעת האדם, וככל שהוא עושה מסע פנימה, הידע נפתח אצלו, לפי ה׳מדרגות׳ כך מתקבל הידע. המקובלים הגבוהים למשל, הגיעו ל׳מדרגות׳ רוחניות שבהן קיבלו בדיוק את אותו ידע במקביל, למרות שמקובל אחד לא ידע על השני. הם קיבלו את אותו ידע בדיוק, ורק ׳הורידו׳ אותו לפי התכונות הדומיננטיות שהיו לכל אחד מהם… יכולים להיות עשרה רבנים שמלמדים בדיוק את אותה ׳פרשת השבוע׳, ואם תבקרי אצל כולם, תגידי לעצמך: ׳מה זה?? כל אחד מלמד דבר אחר׳… אבל זה לא. כל אחד מייצג תכונה מסוימת הדומיננטית אצלו. אחד יסביר את הפרשה דרך תכונת ה׳חסד׳ שדומיננטית אצלו, השני דרך תכונת ה׳גבורה׳ שדומיננטית אצלו וכו’. לפיכך, לפעמים אנשים הולכים לרב מסוים ולא ׳מתחברים׳ אליו, עד שהם מוצאים רב שממנו המידע זורם אל התלמיד באופן טבעי, וזה בגלל שיש להם את אותה תכונה דומיננטית או אותו שורש נשמתי״…
אני מאד יוצאת נגד זה שאדם נותן כוח לאדם אחר. לא לתת כוח לאף אדם. בייחוד לא למורים רוחניים, ׳גורואים׳, וכאלו שפיתחו שיטות למיניהן, כי אין להם את ה׳בורא במשוואה׳… כל אדם צריך למצוא את הביטוי של הבורא שמבקש להתגלות דרכו לאדם אחר. אחרת הבורא לא היה בורא מיליוני סוגי עצים שונים, מיליוני סוגי חרקים, כלבים, פרפרים שונים וכו’. אפילו טביעת האצבע של אדם שונה מאחד לאחר, וכך גם לאף אדם אין את הקול של האדם האחר, כי קול נבנה מהמחשבות והרגשות של האדם שמקבלות תווים… לכן, תארו לעצמכם מה היה קורה, אם כולם היו לובשים את אותו דבר, אוכלים אותו הדבר, שומעים את אותה מוסיקה, מתנהגים ממש ׳העתק הדבק׳… הבריאה הייתה מאד משעממת והבורא לא היה יכול להוציא את ׳שמותיו פעולותיו וכינויו׳. בתודעת הנסתר זה נקרא: ׳הבורא עובר דירה לתחתונים׳, מוריד את הקדושה לחומר, לעולם הזה.
לכן כל אדם צריך למצוא את הדרך שלו אל הבורא שהוא המקור, בצורה מקורית, ולא כ׳העתקה׳ מאדם אחר.

״לגבי תופעת התקשור, תקשור עם יישויות, תקשור עם מלאכים, תקשור עם נשמות וכו’… צריכים להבין שמה שאנשים מקבלים בדרך כלל זה מגיע מה׳סיטרא אחרא׳…
שמעתי על אנשים שאומרים שהם מתקשרים מלכים, את ׳משה רבנו׳, את ׳שלמה המלך׳… זה נקרא בקרב המקובלים ׳מדומיין׳. כי נשמות, שאמנם חיות לנצח, לא יורדות עם הקדושה הזו ל׳כלים׳ שלא יכולים להכיל ׳אורות׳ כאלו גבוהים. ה׳כלים׳ היום כלל לא נקיים אצל האדם. מספיקה העובדה שיש לו ׳שפיטה׳ על אדם אחר, על סיטואציות חיים, על הבורא, על הממשלה, על עצמו, ומספיק יש בו קמצוץ של כעס, וכו’- זה לא נקי… בדרגות של קדושה כמו של אלו באנשים המציינים שהם מתקשרים, הם (הנשמות) לא יורדות למטה, לאדם, בתקשור. בדרגות כאלו צריכים לעשות ׳עליות רוחניות׳, וכשמגיעים ל׳עולם עליון׳, לא נותנים לכל נשמה להיכנס, היא מיד נזרקת משם. צריך לקבל הרשאה להיכנס ל׳מידע קוונטי׳, מידע אלוקי. לכן נושא ה׳תקשור׳, זה בעיקר מצד ה׳סיתרא אחרא׳, המוביל את הנשמה של האדם להיות כלואה ב׳היכל׳ בעולם העליון, ולא להמשיך לעמקי התודעה של הבורא. הנושאים האלו מאד מסוכנים לנשמה, כי כשהנשמה עוזבת את הגוף, היא חווה את התודעה של עצמה, על פי מערכת האמונות שהיא נתנה להם מתן תוקף בעולם הזה.
כשעושים ׳עליה רוחנית׳, צריך להתכונן לזה מאד… צריכים להיות ב׳השתוות הצורה׳ עם תכונות הבורא, וצריכים להגיע בחיי היום יום למצב בו האדם מחזיק בתוכו את התודעה הקולקטיבית של כל עם ישראל והעולם כולו, שזה לבד יהיה מאוד מורכב לאדם שלא מבין שבתוך תוכו הוא חייב להימצא ב׳אהבה שלא תלויה בדבר׳ כלפי כל אדם מעם ישראל, גם כלפי רוצחים, גנבים, אנסים, גם השכנה שמקללת, גם אבא שהרביץ, גם כלפי אדם ש׳עקץ אותו׳ פיננסית, כי כולם הם מלבושים של ה׳אחד׳ -׳אין עוד מלבדו׳.

לכן לצורך עשיית ׳עלייה רוחנית׳, יש להגיע לניקיון פנימי כל כך עמוק, כי בשמיים מאד רגישים לכל איוושה בה ׳שופטים׳ את הבורא, ובייחוד כשלא יודעים את התמונה הגדולה כולה.
לאחר שאדם הגיע ל׳השגה׳ הזו, של ׳אהבה שלא תלויה בדבר׳, הוא צריך להגיע ל׳השגה׳ שנקראת: ׳ענווה׳… ענוה, זו יכולת האדם להסתגל למציאות בה הבורא ׳רוקד׳ איתו והאדם צריך להתאים את עצמו למהלכים שהבורא עושה במחשבת הבריאה… ב׳ענווה׳ צריך להשיג מסוגלות שנקראת: ׳התבטלות׳. לא בטלה-מלשון לבטל את עצמך, אלא ׳התבטלות׳ פירושה ל׳התכלל׳ במה שהבורא כעת מקרין. אם מישהו מכעיס אותך, לא לחשוב שלילי על האדם, כי זה רק הבורא שולח לך עוד ׳מלבוש׳ שלו, הנותן לך מתנה -למצוא תכונה אלוקית. לעשות עם הבורא ׳השתוות הצורה׳, ולמצוא שאתה יישות אלוקית.
כל אדם שעשה רע לאדם אחר, למעשה בא לתת לאדם השני מתנה-למצוא תכונה אלוקית… אם ישנו אדם שבכל פעם בה אתם נפגשים איתו מכעיס אתכם, ובכל פעם שאתם נפגשים איתו, אתם כועסים שוב, וביום אחד אתם אומרים: ׳טוב, הפעם אני לא כועס יותר, שיעשה מה שהוא רוצה, אני נשאר עם האני שלי, רוצה את השקט שלי׳, יוצא שלמעשה הבורא שלח לכם אדם שינתב אתכם למצוא תכונה אלוקית שנקראת: ׳ארך אפיים׳. סבלנות וסבלנות ועוד סבלנות, שזוהי תכונה אלוקית.
למעשה האדם שהכי עושה לך רע, הוא ׳מכון הכושר׳ שלך להתאמן לסלק את הכעס, כי אם הנשמה עולה לעולמות עליונים לא נקייה כפי שירדה לעולם הזה, היא תחווה את הכעס שוב ושוב, כי רק בעולם הזה, ניתן ל׳התנייד׳ על תדרים ולקבוע את דרגת התודעה בה הנשמה שלנו תצא מכאן. ב׳עולם העליון׳ היא תמצא את ה׳השתבצות׳ שלה לפי מה שהיא השיגה כאן.

אחרי ענווה, יש לפתח את ההבנה מה זו ׳אמת׳, כל דבר שהוא נצחי, ומהו שקר, שזה כל דבר שנשאר בעולם הזה והנשמה לא לוקחת איתה, מה זה מר ומה זה מתוק, להגיע לעולמות עליונים צריך ללמוד וצריך להתאמן עד שהאדם הופך להיות ה׳עצמות׳ של הדבר…
לדוגמה: אדם אומר שאם יהיה מיליונר הוא יעזור ויעשה המון חסד כי הלב שלו רק רוצה לעזור כל הזמן, ו׳חסד׳ זו תכונה אלוקית, הבורא יאפשר לאדם ל׳עשות הרבה כסף׳ עד שביום אחד, ישבור לו את התבנית = ׳אם יש כסף אפשר לעשות חסד׳, יקח ממנו את כל הכסף ויגיד: ׳אמרת שאתה כולך ׳חסד׳, בוא ותוכיח לי כעת אם אתה ׳חסד׳, ונותן לאחר גם בלי שיש לך ממה לתת׳…

כך הבורא בוחן את הנברא ורואה האם הוא נהפך ל׳עצמות החסד׳. זו לא חכמה לתת כשיש לך. כל אילו שאומרים שהם תורמים הרבה כספים, צריכים ׳לרדת מהעץ הגבוה׳, כי הם לא ׳עושים טובה׳ לבורא שהם ׳מעבירים את הכסף שלו ממקום למקום׳. הבורא בוחן אם היישות האלוקית שבאדם נהייתה התכונה עצמה…
כדי לעלות ל׳עולמות עליונים׳, אדם צריך להגיע למצב שנקרא: ׳איש פשוט׳… כך נקראים המקובלים. פשוט זה מלשון: ׳התפשטות הגשמיות׳, זאת אומרת שאותו אדם, יודע את עולם האמת, שאין חומר ואין גשמיות, ומצליח ל׳איין׳ את עצמו להתכלל באור אינסוף”

מהו המסע שההכרה של כל יחיד עושה בעולם הזה, הגשמי, ומה עושים עם אנשים שלא ׳התעוררו׳ עדיין? בעיקר עם אלו הקרובים לנו?

״המסע הוא למעשה להבין- מי את, למה את כאן ולאן את הולכת?… למעשה, התודעה של האדם ׳פרושה׳ מהעולם העליון עד לעולם הזה, והמסע הוא רק להבין היכן לשים את תשומת הלב -המודעות, על הפרישה הזו. כי היכן שהאדם שם את ה׳יראה׳ שלו, ש׳יראה׳ זו תשומת לב,- זה מה שהוא נהיה.
זה אחד הסודות הגדולים של המקובלים, ולכן תשמעו אותם אומרים ׳זה רק מרחק של מחשבה׳.
המון אנשים מדברים על ה׳עולם הבא׳, בלי לדעת בכלל מה זה… לעשות מצוות ולזכות בנקודות לעולם הבא, וכו’. הם רק לא יודעים שהבורא לא בוחן כמה הם טובים ועוזרים האחד לשני, אלא כמה הם מגיעים לדרגת ׳אהבה שלא תלויה בדבר׳ וכמה הם מודעים למי זה הבורא?? וכיצד מחולקת מחשבת הבריאה מבחינה היררכיה רוחנית בעולמות העליונים? זה ממש לא משנה כמה מעשים טובים יעשה האדם וכמה מצוות, וכמה ידייק. אם הוא לא ידע עבור מה הבורא ברא מצווה של ׳נטילת ידיים׳, למשל. מבחינה תודעתית זה הכל קשור ל׳אהבת לרעך כמוך׳, ממש.. אם הוא לא ידע מה זה ׳כמוך׳ יגלגלו אותו לעולם הזה שוב. זה כתוב במפורש ב׳זוהר׳.

… אם ישנו, למשל, אדם שאומר:- ׳נוח לי איפה שאני נמצא ולא רוצה שיזיזו אותי ממקומי׳ -הוא יתגלגל להיות חפץ דומם. אם אדם יגיד לעצמו-׳טוב, אני צומח, לומד את זה, ולומד את זה, אפילו אם הוא יודע גמרא, פוסקים, עושה הכל לפי ׳ההלכה׳ אבל אומר- אני צומח מהמקום שלי ואל תשנו לי את זה, הוא יתגלגל להשלים את תנועות התודעה שהנשמה צריכה לעבור, דרך זה שהנשמה שלו תתגלגל ותהיה בצומח.
אם לאדם יהיה ׳לב של אבן׳, הוא יתגלגל להיות אבן, ואם אדם כל חייו היה סביב חתולים, וזה מה שהתודעה שלו נהייתה, הוא יתגלגל להיות היכן שהוא שם את מירב תשומת הלב שלו, ויהיה חתול…
הבריאה מסודרת לפי ׳חוקי אקסיומה׳ ונפש האדם חייבת להיות בצמיחה תודעתית כל הזמן, עד שהיא מגיעה להיות מהסוף ועד לאינסוף. בשפה יותר ידידותית- האדם צריך לשחלף את ההכרה שלו -מהכרה אנושית להכרה אלוקית.

לגבי אנשים שלא התעוררו עדיין אני תמיד עונה ואומרת- ׳נסו פעם אחת בלבד לדבר על תודעה, אם אין תגובה ולא פנו אליכם בשאלות, לא לנסות לדחוף בכוח׳…
לפעמים גם להאיר עם פנס זה יכול לעוור אדם… לכן, הטוב ביותר זה לנהל ׳חיים תודעתיים׳ אתם מול עצמכם, ולהוות מודל מוצלח, כי נשמה יודעת נשמה. (אבל בדרגת נפש -לא), בדרגת נשמה תמיד נשמה יודעת הכל… לכן כשהיא תראה מה שיש לנשמה אחרת, היא תרצה גם ותגיע בעצמה לשאול.
פעמים מספר, אנשים מגלים שהם באמת התפתחו תודעתית או רוחנית, ולידם הקרובים לא התפתחו. לא לכעוס, לא לשפוט חס וחלילה, ממש כפי שהורים לא צועקים על תינוק שמנסה ללמוד ללכת ונופל״.

 

איך הבורא ׳מדבר׳ איתנו, עם ברואיו? את יכולה לתת, בבקשה, דוגמאות?

בקרוב אערוך הרצאה בנושא ׳כיצד העולם מדבר אליך׳ … זה אחד הנושאים הכי חשובים שהמקובלים עוסקים בו יום ולילה, וזה נקרא: ׳והגית בה יומם ולילה׳…

התורה היא ה׳קודים׳ שבוראים את ההקרנה הגשמית, ולכן כל העולם נועד רק לאדם, לדבר אליו, להדריך אותו, לכוון אותו. מערכת הבריאה עובדת על פי חוקים יקומיים שיש להבין אותם. כשאדם ׳מסתנכרן׳ לחוקי היקום, הוא מתחיל לחוות סינכרוניות, צירופי מקרים, תשובות בחלומות, מסרים שהבורא שולח דרך המלבושים שלו, אירועים וסיטואציות של ניסים ועוד. ישנם המון אנשים שמדווחים על מספרים שחוזרים שוב ושוב, שזה קשור ׳לעולם פנימי מקרין לעולם חיצוני׳, משום שלמעשה כל אדם שאתה רואה מולך, משתקף מתוך העולם פנימי, אפילו הסלון בבית נמצא בתוך האדם… זה הכל עולם פנימי של רגשות ומחשבות שמקבל ׳הקרשה׳ לגשמיות. ברגע שעשית שינוי פנימי משמעותי, העולם החיצוני ידבר אליך ויראה לך את השינוי הזה מתגשם ותקבל הבנה היכן אתה נמצא בתהליך מבחינת המסע שלך…
לדוגמה: אישה ניגשה אלי בסמינר וטענה שהבוסית שלה מדברת אליה לא יפה, לא מכבדת אותה, לא מתייחסת אליה וגורמת לה להרגיש כמו אפס… בסמינר היא הבינה שלמעשה זה העולם הפנימי של איך שהיא מתנהגת ל׳ניצוץ האלוקי׳ שבה, ׳מתקרש׳ לה מול העיניים. היא למדה כיצד לשנות את העולם הפנימי שלה, התחילה לדבר אל עצמה יפה, כיבדה את רגשותיה, נתנה לעצמה יותר ׳ניראות׳. לא עבר שבוע והיא עידכנה אותי שההשתקפות במראה השתנתה והעבירו אותה למחלקה אחרת לעבוד עם בוסית שמאד אוהבת אותה…
יש לי אלפי דיווחים כאלו מאנשים שפשוט הבינו שהם ׳חלק אלוקה ממעל׳ ממש, והם יכולים להיות שותפים עם הבורא, לעזור להוריד את הקדושה לחומר. הם ממש חווים ניסים בכל תחום. כל הידע הזה, נמצא אצלינו, במקורות של ספרי המקובלים.
שוב, לצורך כך שהשינוי הזה יחול, אדם צריך לעבוד המון על ענוה. כי הבורא בודק לב וכליות ואת האמת של כוונת האדם. אי אפשר ל׳עבוד׳ על יישות שהיא בתוכך, והיא עצמה ׳אמת׳.

 

״גל עיניי ואביטה נפלאות מתורתך״… את חושבת ש׳מגיע׳ לדור שלנו, לעת הזאת, לדעת? להסיר את ה׳צעיף׳ וההסתרה, ולהתוודע אל מהות האלוקות? הלא מצד אחד אנחנו בדרגה רוחנית של ׳חמישים דטומאה׳ ומצד שני אנחנו מתחילים ל׳טפס למעלה׳…

״לא רק שאני חושבת, אני יודעת שמגיע. אם יש תפילה ספציפית שאני מקיימת- זה להראות ולהוכיח שמגיע…
המקובלים מתרגשים מאד מהעידן הזה. עם ישראל עבר כל כך הרבה בהיסטוריה שדווקא הדור הזה, מלא ב׳כלים׳ לקבל את ה׳אורות׳ הכי גבוהים, רק שאין עדיין מודעות לנושא הזה ולכן צריך להעלות את התודעה הקולקטיבית.

אנשים אומרים: ׳אין עוד מלבדו׳ או תפילת ׳שמע ישראל׳, ולא מבינים בכלל את המשמעות… ׳אם אין עוד מלבדו׳ -אז איך יכול להיות שאדם אחד כועס על אדם שני? שאדם אחד מקנא באדם שני? … זה נקרא בתורה ׳עבודה זרה׳. כיוון שהם חושבים שיש שתי ישויות או יותר ולא מקיימים ׳שמע ישראל ה׳ אלוקינו השם אחד׳, ולא מקיימים את התפישה של ׳אין עוד מלבדו׳… רוב האנשים ולא משנה כמה הלכה ומצוות הם מקיימים, אם לא מקיימים את המצווה ׳אנוכי ה’׳ -אין להם בדיוק תורה, כי יש רק יישות
אחת ולא שתיים! ולכן הגאולה לא באמת מגיעה. ׳גאולה׳ זה מלשון ׳גאולת הדעת׳, גאולת התודעה. כל עוד אדם שחושב שהוא יישות נפרדת והבורא יישות נפרדת, זה נקרא בתודעת הנסתר ביהדות – ש׳עם ישראל נמצא עדיין בגלות׳…

אנשים חושבים ש׳תחיית המתים׳ זה כשהמתים יתעוררו… לא, זו עוד טעות בסיסית.
׳מתים׳ נקראים האנשים שלא ׳התעוררו׳ עם התודעה שלהם, ולכן אין להם באמת חיים, כי הבורא נקרא: ׳חי החיים׳. ׳ובחרת בחיים׳. בכל יום שעובר והאדם לא עשה התקדמות בתודעה שלו, הוא נקרא ׳מת׳ ביהדות. ׳תחיית המתים׳, זהו שלב תודעתי בו התודעה הקולקטיבית תעלה להיות ׳מחשבה אחת ולב אחד׳…
כשכתוב בתורה שבני ישראל הלכו ׳ארבעים שנה במדבר׳, הסוד המוצפן בזה, הוא שבני ישראל עלו מ׳דרגת תודעה׳ שנקראת : ׳מצריים׳, שזה מלשון י׳צרי הגוף והתאווה׳, עד לדרגת התודעה הגבוהה ביותר, ולכן התודעה הקולקטיבית עברה ׳ארבעים שערי תודעה׳ עד שהתנקתה והתאחדה ל׳מעמד הר׳ סיני. ׳מעמד הר סיני׳ – זהו מעמד שבו כל עם ישראל חווה ׳יציאה חוץ גופית׳ לחוות את הבורא ב׳עולם העליון׳.
לא צריך לחוות יציאה חוץ גופית או מוות קליני בכדי להיפגש עם הבורא, ניתן לעשות זאת באמצעות הגות המקובלים, וכיום הידע הזה, מאושר לצאת לעם ישראל בדיוק מהסיבה שרק כך התודעה הקולקטיבית תוכל לחזור ולהיות בדרגה גבוהה.

כמו כן גם בנושא ׳משיח׳. שומעים כל כך הרבה אנשים שאומרים ש׳כשהמשיח יגיע על חמור לבן׳- הכל יהיה בסדר… הם רק לא מבינים דבר ב׳תודעה׳ ובסודות ש׳מוצפנים׳ בתורה… כי חמור זה למעשה מלשון ׳חומר׳ ומשיח זה ׳רוח׳, והכוונה היא שה׳רוח תגבר על החומר׳.
כולם מחכים לאיזה אדם מיוחד, אך למעשה מדובר על ׳תודעת משיח׳, ואנחנו מתחילים להרגיש את ההתפשטות שלה בעם ישראל, כבר עכשיו.
השאלות שאנשים שואלים על המציאות יותר עמוקות, אנשים דתיים רבים לומדים על תודעה ופנימיות התורה, המון חילוניים עושים תהליך מדהים להבין את מחשבת הבריאה ואת הבורא, הורים מגיעים עם ילדיהם לסמינר והילדים עושים הגות, מנהלי בתי ספר מכניסים הגות לבתי הספר, סטודנטים עושים עבודות על תודעה. בכל מקום בעולם שומעים על תודעה, ובארץ ישראל בפרט.


בסמינר למתחילים: ׳הגאונות שבפשטות׳ / אואזיס צולר, ישראל מרץ 2018

כל אדם מועמד להיות משיח, ואף אחד לא שונה מאדם אחר. משיח זה רק כלי לקבל אורות גבוהים שכוללים את האור אינסוף שכולל את כל האורות ביחד, וכעת הוא מחפש כלי לשכון בו. כל זאת על מנת שהוא יוכל ללמד תודעה ואת פנימיות התורה שתאחד את השכינה. המשיח בשום אופן לא יפתור את ה׳צרות׳ של ה׳משכנתא׳, ואת ה׳ברוגז׳ עם השכנים…
ממש לא. כל נשמה, יש לה דרך שהיא צריכה לעשות, והבורא לא עושה ׳איפא ואיפא׳ בין חלקיו. כולם צריכים להגיע ל׳השתוות הצורה׳ בתכונות האלוקיות עם הבורא. כל האנשים בונים את האלוקות ביחד. מאורגניזם צריכים לעבור לסופראורגניזם, ומשיח יעסוק בתודעת הייחוד…

משך דורות רבים היו אנשים מאד מיוחדים שהיו מיועדים להיות ׳משיח׳, אך התודעה הקולקטיבית של עם ישראל לא יצרה ׳כלים׳ ל׳אורות׳ שהוא יכל להעביר. לכן זה תהליך שמשכפל את עצמו ב׳איזומופריה׳, עד שהתודעה של השכינה, שהיא אהובת הבורא, תחבר את חלקיה ב׳מחשבה אחת ובלב אחד׳, ובאהבה שלא תלויה בדבר, בין כל חלקיה.

 

הקהלים איתם עבדת באירופה ובאמריקה הלטינית ברובם הגדול מאוד שונים דמוגרפית. באירופה השתתפו בסמינרים אנשים בעמדות משפיעות, בעלי ממון ומקבלי החלטות. באמריקה הלטינית זה שונה לעומת זאת. איפה הרגשת, בקוטביות הזאת, שאנשים מודעים וערים יותר? האם יש קשר בין העבר והידע הקדום של ילידי היבשת ובין דרגת התודעה של צאצאיהם בתקופה שלנו? האם הם ׳ערים׳ יותר מהאירופאים?

אכן, באירופה לא כל אחד יכול להעביר לימודים מול ה׳אלפיון העליון׳. יש להם מרכזים בהם ביליונרים ומליארדרים נפגשים עם ה׳מילייה׳ החברתי שלהם, ובאותם חוגי הסילון. להגיע למקום כזה וללמד אותם משהו על החיים, צריך לעבור מבחנים של מנהלי ובעלי המקום, המועדון או מרכז הריפוי אליהם הם הולכים. הייתי צריכה לעבור מבחן ולחכות לתוצאה כשנה עד שהסכימו שאלמד שם, כי הם בוחרים את הטובים ביותר, ועוקבים כל שנה אחר התגובות. מפאת חסיון שמות הלקוחות, (שעבורי זה באמת לא רלוונטי, כי הם ׳מלבושים׳ של הבורא כמו כל אחד אחר), אני לא אוכל לציין את שמם.
אני יכולה רק לספר שמצאתי את עצמי במקום שהוא מאד לא טבעי עבורי. היו אוספים אותי בלימוזינה, לא מספרים לי מי הלקוחות, חלקם היו אנשי דירקטוריון בבנקים באירופה, מעצבים בעלי שם בינלאומי, נשות שרי ממשלה באירופה, מנכ״לים של חברות תחבורה מבין הגדולות באירופה, ובחנייה יש ׳למבוריגיני׳ ו׳מאזארטי׳ ומכוניות שמעולם אפילו לא ידעתי על קיומן… מצאתי את עצמי, בחורה פשוטה, מלמדת אותם על ׳תודעה׳ ו׳מפרקת׳ להם את האשליה שכל הכסף- שלהם. שהוא לא שייך להם, אלא רק למי שנתן להם אותו, ושאין באמת חומר והם חיים באשליה. מהלך מאד לא פשוט וזה דרש ממני ׳אומץ׳ לבוא ולהגיד להם ׳המלך הוא עירום׳. אבל זו השליחות שלי ולמדתי ל׳התבטל׳ מול מה שהבורא שולח.
אם להודות על האמת, הרי שהם קיבלו את זה בצורה מאד יפה. אם יש מישהו שהיה הכי יכול להבין את זה – אלו הם אנשים שיש להם הכל מהכל, ועדיין מרגישים שיש בהם ריקנות עצומה וכלום לא ממלא אותם…
חלקם אפילו תורמים למדינת ישראל… והתרגשו לדעת שאני מישראל״.

״מצד שני, במדינות ׳עולם שלישי׳, המראה ממש הפוך ממה שראיתי באירופה. יש אנשים קשי יום שלא מצליחים להתפרנס, שילדיהם נחטפים ברחובות ונמכרים, והנה אני באה ואומרת להם שהם יישות אלוקית ושיש להם יכולת להתקרב למקור של השפע, מלמדת אותם איך לעשות ׳ואהבת לרעך כמוך׳, ואיך להחזיר את המקום שלהם להיות ׳צינור׳ עבור הבורא.
ב׳פנמה׳ למשל, היתה לי עוזרת בית מאד עניה, הזמנתי אותה לסמינר והיא באה עם שתי הבנות שלה. מה אגיד לך, היא תפשה את הנושא של ׳עולם פנימי מקרין לעולם חיצוני׳ מאד מהר, ולמדה לעשות ׳מניפסטיישן׳… 🙂 היא סיפרה לי איך הרכב שלה כמעט ולא נסע כי בכל פעם בה התניעה את האוטו המנוע ׳השתעל׳ והשמיע קלות פיצוץ שהרעידו את האיזור… אבל היא הייתה חייבת להסיע את הבנות שלה לבית הספר והיא למדה לעשות ׳החזייה׳ בצורה נכונה, ולאפשר למוח ל׳הרגיש׳ כאילו הדבר כבר מתקיים. היא הלכה לעבודה אצל אדון אחד, שכששמע את רעש הרכב, ניגש לחדר והביא לה משם מעטפה עם חמש מאות דולר, כדי שתתקן את הרכב. הוא רצה שהיא תהיה גם הנהגת שלו מידי פעם לגבול…
היא חזרה אליי בחיוך ענק מספרת לי : …״תיקנתי את הרכב! תיקנתי את הרכב״… היא כבר אפילו עידכנה אותי שהצליחה להחליף דלתות לארונות מטבח, ופתאום שמעו שהיא מבשלת, נוצר ביקוש, והיא התחילה להקים עסק לבישול…
מצד שני, הבנות שלה הגיעו אליי ושאלו ׳איך עושים שיהיה להן ׳אייפון׳ חדש׳? ? ? , ישבו איתי במשך שעה כשהסברתי להן שזה לא נועד עבור ׳אייפון׳… נתתי להן דולר לכל אחת, כדי שתלכנה לקרוא ספרים, והן היו מאושרות״…ה׳בריאה׳ ׳עובדת׳ עם מה שהאדם ׳צריך׳ ולא מה שהוא ׳רוצה׳. אנשים לומדים את ההבדל בסמינרים. ׳צריך׳ זה למען האחר, ׳רוצה׳ זה למען האגו.

מבחינת קוטביות, לא הרגשתי בהבדל. כל בני האדם שווים, ואת יודעת מה? יש לכולם את אותה ׳בעיית ריקנות׳… כולם אלו נשמות המחפשות ל׳התמלא׳ ב׳מזון האמיתי׳ שהוא ׳אור׳, כי נשמה היא יישות שניזונה מאורות הבורא. אף אדם לא יימלט מההכרה הזאת ולא יעזור לאף אדם, בסוף הוא יגלה את זה. בין אם הוא רוצה בכך ובין אם לא, כי לשם האנושות צועדת. כולם בונים ביחד את ה׳סופר אורגניזם׳״.

 

להדיוטות: איך אפשר להסביר במילים פשוטות את ה׳זמן׳ כפי שהוא: ׳וורטקס׳? איך מפשטים לדרגות תודעה שונות את מה שידעו אבותינו, ומה ש׳גילה׳ המדע בן זמננו: שהזמן אינו לינארי, אלא הכל מתקיים בו זמנית??

״השם של הבורא צופן בתוכו נצחיות. הבורא הוא ׳יישות נצחית׳ וכך גם הנשמה של האדם. כפי שאמרתי קודם, חמישים מיליון איש שחוו ׳מוות קליני׳ מספרים על כך שהם הרגישו יותר ׳אמיתיים׳ מחוץ לגוף, מאשר בתוך הגוף. בתודעת הנסתר ביהדות, לומדים שהכל מתקיים בו זמנית. המדע קורא לזה ׳סופר פוזישן׳, כל האפשרויות מתקיימות בו זמנית, והאדם עם תשומת הלב שלו על דבר ספציפי – ׳מקריס׳ את שלל האפשרויות שמתקיימות, ובוחר בעזרת ה׳מודעות׳ שלו אפשרות אחת שמקבלת ׳התגשמות׳ במציאות חייו.
במדע פעולה זו נקראת: “להקריס” מ׳גל׳ ל׳חלקיק׳. אצלינו, ביהדות, זה כבר מוסבר בספרי המקובלים הגבוהים, שהזמן מתקיים כתמונות, תמונות, ממש כפי שתפתחי סליל של קלטת וידאו ותראי את כל הסרט כבר מתקיים… לך, נשאר רק ל׳עבור׳ עם ׳שלט הוידאו׳ לסצנה כזו או אחרת. לכן, את יכולה לשהות על ׳סצנה מספר חמש׳ כמה זמן שאת רוצה, או שאדם אחר יכול לצפות ב׳סצנה שתיים׳ כמה פעמים שהוא רק רוצה…
כך בדיוק מתקיימת המציאות.

גם ה׳שואה׳ עדיין מתקיימת, גם ׳אדם וחוה׳ עדיין מתקיימים. כך גם ׳חוויות הילדות׳ של האדם עדיין מתקיימות, כי הבורא מהווה את כל שלל האפשרויות בו זמנית, והכרת האדם היא זו שעוברת ו׳מטיילת׳ עליהם, ולא ה׳היסטוריה׳ עוברת על האדם.
לכן יש יכולת לאדם ממש ל׳התנייד׳ על ׳שדה התודעה׳ , או בשפת המדע -׳השדה המאוחד׳ ולדעת כל דבר… צדיקים גדולים מגיעים למצב שנקרא בתודעת הנסתר – ׳לראות את העולם מסופו ועד סופו׳… וישנם סיפורי צדיקים שעוסקים בנושא זה.
כשאדם מגיע לדרגת תודעה גבוהה, וכמו כבר שציינתי מספר פעמים -כל יהודי ויהודיה יגיעו לזה, או על ידי ׳יסורים׳ שהבריאה תזמן להם, בצורת ׳שיעורי חיים׳ לא נעימים שיורידו את ה׳עקשנות׳ שלהם, או על ידי ׳לימודי תודעה׳ בעזרתם האדם ישיג דרגה שנקראת: ׳חשיבה מקבילית׳.
כיום אנשים חושבים מחשבה אחרי מחשבה, זה נקרא מחשבה ׳טורית׳, וכשעולים בדרגת התודעה, ׳סינפסות׳ במוח האדם מתחברות לסינפסה אחת, והאדם מתחיל להיות במצב שנקרא: ׳סינסתיזייה׳. כל החושים מתחברים ביחד במקום שנקרא: ׳עצם הלוז׳ או ׳עצם האמת׳… האדם מתחיל לראות ממש צלילים, לטעום ריחות, להריח שמות של אנשים וכו’… כל החושים מתחברים לחוש כללי אחד! …והידע שהוא מקבל על כל אדם ואדם מתקבל ב׳צורה מקבילית׳… כולם ידעו על כולם, וישנה נבואה שאומרת שכל מי שבונה את ה׳שכינה׳ ייכתב עליו ועל מעשיו, בספר התורה החדש׳ -“תורה חדשה מאיתי תצא”, לאחר שיתקיים בו הפסוק: “מבשרי אחזהאלוקה”. וזה ממש קורה בעידן הזה… ישנן המון נבואות שכבר החלו להתקיים ממש מתחת לאף שלנו, רק בתחפושת מודרנית״.

 

אורח חייך הנוכחי שונה מאוד, יש לשער, מזה שלפני עשרים ושלושים שנים. ריבוי המדינות בהן ביקרת וריבוי התרבויות תובעים התאמה לאורח חיים נייד. איך מסתגלים?? לשינוי התזונה, הרגלי שינה וסביבת מחיה? ושאלה אישית: את מעדיפה את אירופה או את הירוק הטרופי של יערות הגשם במרכז ובדרום אמריקה??

״ אני מעדיפה את ישראל… המסע שלי בארצות שונות, היה בעיקר על מנת להסתכל על התודעה הקולקטיבית של השכינה, כי רק כשאת בחוץ אפשר לראות יותר טוב…
ישנה המון הקרבה בחייך הפרטיים, אך כל אדם עובר את ׳עקדת יצחק׳ הפרטית שלו. לגבי השינויים, באמת היה לי קשה ב׳אמריקה הדרומית׳. צריכים מאד להיזהר כי המים לא נקיים, ולמשל, קיבלתי באמצע סמינר חשוב, הרעלת ׳סלמונלה׳. זה לא פשוט להחלים ממנה ונדרשים מינימום של שבוע או שבועיים לנוח במיטה. בתוך שלושה ימים כבר חזרתי לעצמי כי ׳עליתי׳ לעולם הבריאה, שם המציאות הטבעית של הנשמה היא בריאות…
באירופה מזג האוויר קר מאד, ולעומת זאת ב׳אמריקה הדרומית׳ הלחות היא תשעים אחוז מרבית הזמן… בכל שלושה חודשים בערך מצאתי את עצמי במדינה שונה ובתנאים שונים. פשוט כמו שלנשמה אין גיל, לנשמה אין מקום, ואת הבית שלי תמיד לקחתי בתוך הלב… -“ושכנתי בתוכם”.

 

ממש מתחברת. בייחוד למשפט האחרון ומאוד מזהה ומזדהה איתו…העולם הזה הוא ׳דואלי׳ (מבחינת רע-טוב, שפיטה ועוד) והוא ׳תלת מימדי׳ מבחינת ה׳השגות׳ שלנו לגבי טבעו ה׳חומרי׳, בפיסיקה בת זמננו נוסף מימד רביעי- ׳חלל זמן׳ וידוע שיש יותר מזה. האם את פוסלת על הסף ׳מכונת זמן׳ או ׳נוסעים בחלל ובזמן׳ בינינו? 🙂 🙂 (האם יש לכך איזכורים בכתבים היהודיים? 

״בוודאי שיש אזכורים בכתבים היהודיים. גם ב׳זוהר׳ נכתב על ׳חוצנים׳ וישנו התיאור שלהם ומהיכן הם מגיעים, נכתב על ׳קפיצה בזמן׳ ו׳קפיצה בדרך׳… אין מידע שאין ביהדות. כי היהדות מחזיקה את ה׳קודים׳ שבוראים את ה׳הקרנה הגשמית׳. צריך רק לזכור שכל העולמות ׳מתקיימים׳ בתוך האדם. האדם הוא ׳צמצום׳ של הבורא, ולכן כשרואים חיה, למעשה זוהי רק השתקפות של קבלת צורה של כוח נפש באדם… אין באמת ׳פיזיקליות׳ לכן חשוב תמיד לזכור שמדובר על מחשבה. על תודעה…״

 

אואזיס, קשה להימנע מהשוואה לדבורה או למרים הנביאה. סוג של ׳נביאה׳ מודרנית…למרות שאת לא מתנבאית. (עדיין) לדעתך, יש לנו תקנה?? התחזיות לפי רבנים, מדענים, חוזים ועתידנים לא מנבאות דברים מזהירים. מה תפקיד היהודים והיהדות פה ומה עוד נוכל לעשות על מנת להעלות את התודעה וכדי למשוך אלינו מתוך ׳שדה הפוטנציאלים׳ את תמונת המצב שתהיה ה׳אידיאלית׳ והמתאימה ביותר לציויליזציה המתעלה?

״ אני לא נביאה ולא מתנבאת. אין גם צורך להתנבא, הבורא מהווה את המציאות ולא האדם.
יש צורך להבין כיצד הבריאה מתקיימת כריקמה אחת, כיצד כולנו מחוברים ומשפיעים האחד על השני, והכי חשוב ל׳הרגיש׳ את הבורא, מדוע הוא ברא את הבריאה הזו… אין שום דבר בבריאה שאינו אהבה… אנשים שחוו ׳מוות קליני׳ יתארו את האהבה שהם חוו, ואני יכולה להעיד שהאהבה הזו מלווה גם את עם ישראל.
הבורא עושה ניסים שלעולם לא סופרו, ואפילו בתקופה הזו. בשנת 1996 נמנע אסון עצום בחוף הים ב׳תל אביב׳, כשנרקומן שגנב תיקים מחוף הרחצה, גנב תיק ובו הוא מצא לאחר שפתח את התיק -מטען חומר נפץ עצום,שהיה יכול חס וחלילה להתפוצץ בחוף העמוס נופשים, כל הילדים שהיו בחופשה בים, עם משפחותיהם… הנסתר בסיפור הזה הוא שהתיק המדובר היה צמוד לכסא הריק שהתיישבתי עליו באותו רגע במדויק. ממש שנייה לפני שהתיישבתי על הכסא, הגנב כבר הרים את התיק והסתלק מן המקום… אזהבנתי את הנס שהבורא עשה לעם ישראל. כי אותה השגחה אלוקית שהצילה אותי בתאונה, או בשפה קצת יותר גבוהה קבלית: ׳יצאה בת קול׳ חזרה שוב וביקשה שאספור עשרים שניות עד שאגש לכסא לשבת עליו… אני, שמכירה כבר כיצד ההשגחה האלוקית מעבירה מסרים לאדם, כי כל חיי סובבים סביב נושא זה, (וזה עולם שלם שאני לא מדברת עליו), לא שאלתי ולא התפלאתי, ספרתי את אותן עשרים שניות לפני שניגשתי לשבת על הכסא. אלמלא הייתי עושה זאת ולא סופרת עשרים שניות, הגנב היה רואה שאני יושבת ליד התיק, חושב שהתיק שייך לי, ולא היה גונב אותו, ובכך מציל את המתרחצים בחוף…
יש המון ניסים שהבורא עושה. את הסיפור הזה לפעמים אני מספרת מידי פעם רק משום שזו מצווה לספר על ניסים שהבורא עושה. זה בייחוד, הוא דוגמא לנס קולקטיבי לעם ישראל שלא יצא כמעט למודעות הציבור״.

אואזיס. אני כל כך מודה לך על הראיון המרתק והכל כך בלתי שיגרתי הזה. אין פלא, כשמדובר בך זה לא יכול להיות אחרת, וזה לא נאמר על מנת לסבר את האוזן. זה פשוט שונה, אחר וייחודי.
הראיון הוא שיעור אחד גדול. לימוד כביר.
את יודעת, דיברנו והזכרנו מספר פעמים את ה׳מדבר׳, ו׳ארבעים שנה׳ ,׳ארבעים שערי תודעה׳, ׳נווה מדבר׳, שמך… והתת מודע שלי שלף שוב ושוב את השיר של גיא מזיג – ׳לבד במדבר׳ ,בו הוא שר על ׳עם ישראל׳: ״לבד במדבר, והעולם הוא גשר צר ,
עוד רגע אנחנו מתפרקים. לבד במדבר, רק הרוח בדמה הקר-שומרת אותנו מחובקים ,
לבד במדבר, אנ׳לא יודע מה יהיה מחר, אבל ביחד אנחנו חזקים״…

כמה מתאים למורה רוחנית ששמה ׳נווה מדבר׳ ללמד על תודעה גבוהה ועל אחדות, את העם הזה, ואחרי מסעות כה רבים בהיסטוריה הגיע תורו לחוות את המסע החשוב ביותר-
המסע הפנימי אל נבכי תודעתו שלו ואל הבורא.
אכן צדקת. ההיסטוריה תמיד חוזרת, רק במלבושים מודרניים. תרתי משמע…

https://www.facebook.com/oazisz

http://www.oaziszoller.com

https://www.oazis.co.il

יוניטד דרימס הפקת פעילות אואזיס ישראל

*****************

מילון אואזיס׳/מקרא**

הכרה אלוקית – בכל אדם קיימת הכרה אלוקית, בין הוא מודע לכך ובין אם לאו. זהו החלק הרוחני שנמצא באדם ואחראי על בריאת תדרי המציאות של חייו הסובייקטיביים. למעשה זו התודעה ש׳התקרשה׳ לתצורת גוף האדם. זה כמו שתיקחי תבנית לקוביית מים ותקפיאי את המים לקוביית קרח, כשתוציאי אותה לאחר כחצי שעה בערך, תקבלי את החלק החיצוני קפוא, ואם תנערי את קוביית המים הקפואה, את תראי שיש מים בתוכה שעדיין לא קפאו… דבר זה נקרא ׳מצב צבירה׳. האדם הוא שילוב של שני מצבי צבירה תודעתיים של ׳חומר׳ ו׳רוח׳ אלוקיים, הפועלים ומשרתים האחד את השני. הקרח משול לחומר, והמים משולים לרוח/נשמה. השילוב של הרוח והחומר נקרא ה׳הכרה האלוקית׳. כשאדם נפטר מן העולם הזה, הנשמה משתחררת אבל הגוף נקבר, ולוקח כשנה לגוף לחזור למצב הצבירה המקורי שלו, כתודעה, לפני שהתקרשה.
• תודעה – תודעה זהו לב החיבור של ההכרה האלוקית שמתחברת לבינה ולחכמה של מלאכת הבריאה שנמצאת בתוך האדם, ומסודרת ב׳היררכיה׳ רוחנית אינסופית מהעולם הזה ועד העולמות העליונים שהם גם בתוך עמקי תודעת האדם עצמו, עד למקומות כל כך גבוהים ששם הבורא בכבודו ובעצמו שוכן – “ושכנתי בתוכם”… לפי דרגת החיבור של כל אדם כך הוא מקבל תרגום של מציאות חייו. בכל פעם שעולים בדרגת התודעה, אפילו ששני בני אדם יהיו באותה המציאות ה ׳פיזית׳ לכאורה, כל אחד יקבל תרגום שונה בהתאם לדרגת התודעה שבה התחבר אל הידע האלוקי שמקרין לו את המציאות בעולם התודעתי שאנו חיים בו.
כשהבורא שאל את האדם “אייכה”? הכוונה היא, לפי ׳תודעת הנסתר׳, מהי דרגת התודעה שאליה התחברת לאחר שאכלת מן הפרי??
למעשה בתודעת הנסתר ביהדות לא קוראים את סיפורי המקרא כפי שניגשים אליהם בפשט, אלא דרך הסוד, וה׳זוהר׳ מזהיר שאין לקרוא את סיפורי המקרא כמשהו גשמי, אלא כמשהו תודעתי בלבד. משום שהמוח לא יכול לדמיין ׳תודעה׳ אז מגישים את התכנים של התורה דרך משלים ונמשלים… ׳ארץ׳ זה למעשה ׳ארציות׳/׳העולם הגשמי׳/׳אגו׳/׳רצון לקבל לעצמו׳, לעומת ׳שמיים׳ שזה ה׳רוח׳/
׳עולם עליון׳. כשכתוב בספר ׳בראשית׳ שהעולם נברא בשישה ימים, הכוונה היא לכך שהאדם הוא זה שנברא בשישה ימים, ובתוכו כל העולמות כולל עולם המלאכים… ביום
הראשון עולם הצומח שזה תנועות ה׳צמיחה׳ של תודעת האדם, עולם החי – ׳כוחות הנפש באדם׳, עולם הדומם – תנועות ה׳תודעה האינסטינקטיביות׳ שלאדם אין עליהן שליטה, עולם ה׳מדבר׳- זה עולם בני האדם שמשפיעים על המציאות עם כוח המחשבה, הדיבור והתפילה, וזאת במידה וה׳הכרה האנושית׳ ׳השתחלפה׳ ל׳הכרה האלוקית׳, כשאדם עושה את המסע אל תודעת הבורא. הדוגמה הפשוטה ביותר כדי להבין את זה, היא שאם תרכיבי רכב, למשל, ביום הראשון תרכיבי שילדה, ביום השני דלתות, ביום השלישי חלונות, ביום הרביעי הגה, וביום החמישי את מערכת הדלק, ביום השישי כבר יש לך רכב כולו מוכן. כך נברא האדם, שהכרת הבורא הצטמצמה בו.

שדה התודעה הקולקטיבי – תודעה קולקטיבית בנויה ממכלול של תודעות בני האדם… אם אדם חושב שלילי, הוא יברא תדר שלילי ולפי חוק אקסיומטי של ׳עולם פנימי מקרין לעולם חיצוני׳ כך תתקבל המציאות הגלובלית.

׳בעיתה אחישנה׳ – זמן לא קיים באמת, זה מוכח כבר מדעית. עבר כבר היה, עתיד עדיין לא הגיע, לכן יש רק הווה אחרי רגע הווה אחרי רגע הווה… זמן הומצא על ידי בני האדם. בתודעת הנסתר ביהדות לומדים שעבר, הווה ועתיד, מתקיימים בו זמנית ותודעת האדם היא זו ש׳מתניידת׳ על תמונות המציאות. מבחינת היהדות, עדיין מתקיימים כל אירועי ההיסטוריה בו זמנית, לכן היכן תשומת הלב שההכרה האלוקית מופנית אליה, מתבוננת ומזדהה – אילו הרגשות שיפעלו עליה בזמן הווה.
כל בני האדם עוברים בדיוק את אותו המסע, ישנן שתי דרכים לעבור את המסע: ב׳עיתה׳- שזה אומר ש׳שיעורי החיים׳ יגיעו בעת שצריכים להגיע עלי ידי יסורים. (יסורים מלשון ל׳הסיר׳ את מה שמסתיר להכרה האלוקית להבין שהיא יישות אלוקית, ואז לבריאה יש דרך לעשות את זה על ידי ׳דחפור רגשי ורוחני׳, שיעמיק את הנשמה על ידי עצירת חיי האדם מתוך עצבות. עצבות זו פעולה תודעתית מלשון ׳עיצוב׳, אם האדם לא מעצב את עצמו הבריאה תעצב אותו, אם זה על ידי מחלות, דכאון, תאונות וכו’. כל זה על מנת שהאדם ישאל שאלות יקומיות. ׳אחישנה׳- אדם מחיש את שיעורי החיים שהוא צריך לעבור, אך לא על ידי יסורים, אלא על ידי לימוד תודעה והתנסות בידע שהוא משיג במדרגות התודעה שההכרה האנושית שלו עולה בהן עד שהיא משתחלפת להכרה אלוקית בעלת תכונות אלוקיות, בתודעת הנסתר זה נקרא: “השתוות הצורה של הנברא לבורא”.

מניפסטיישן – מניפסטיישן מאנגלית, ׳התהוות׳, ׳התגשמות׳. אחד השמות של הבורא נקרא: ׳הויה׳, מלשון להתהוות, להוציא מהכוח אל הפועל. כל רגע ורגע הבורא מהווה את המציאות בכל העולמות. גם בעולם העליון וגם בעולם הזה. לכן שמו נקרא: י.ה.ו.ה. מלשון ׳התהוות׳, יהיה, הווה והיה ושלושת הזמנים האלו מתקיימים בצורה מקבילית באותו הרגע…
• איזומורפיזם והשתוות הצורה – איזומורפיה פירושה שכפול. בבריאה יש סדר שמשכפל את עצמו מהעולם הכי עליון עד לעולם הזה, הגשמי, ועד לדרגת האטום אפילו. זוהי הדוגמה הכי פשוטה להבנה, למשל: אם ניקח כרובית ונתחיל לפרק את פרחי הכרובית, נקבל כרובית יותר קטנה, ואם נפרק גם אותה, נקבל שוב את אותו המבנה של הכרובית וכו’.

׳רקורסיה׳ – רקורסיה זהו מבנה של הפרשי פוטנציאלים. כשאומרים ׳אין עוד מלבדו׳ ו׳שמע ישראל ה’ אלוקינו ה’ אחד׳, הכוונה שאין שתי ישויות אלא רק את הבורא. רק יישות אחת. לכן אין נברא והבורא, כי אלו כבר שתי ישויות… אם כך כיצד נוצרו כל בני האדם, אם יש רק את הבורא? רקורסיה זה צמצום בהפרשי פוטנציאלים. כמו שיש לך קרח, מים ואדים. שלושתם הם H2O, אבל במצבי צבירה שונים, כך גם מבניות הבורא שנמצא במצבי צבירה של תודעה, וכל אדם הוא צמצום של הבורא, במצב צבירה תודעתי שונה, לפי דרגת הזיכוך והשתוות הצורה של הנברא עם בוראו.

׳פנאומטי׳ – זהו אדם שיש לו את היכולת לצמצם תודעה עליונה עוצמתית שחמשת החושים לא יכולים להכיל. כך עושים מקובלים שעולים ל׳עולמות עליונים׳, חווים חוויות רוחניות מאד ונגלים להם סודות יקומיים. לאחר מכן הם מורידים את הידע על ידי התמרה של תודעה גבוהה להיות מובנת בעולם הזה.

באוקטובר הקרוב ייפתחו כיתות הלימוד ,פרטים ורישום לכיתות הלימוד ניתן לקבל באתר הבית