שאלה:
“אואזיס היקרה, אלפי תודות על השפע ❤️❤️ אני רוצה לשאול האם המדיטצייה שלימדת מפוסט מלפני שלוש שנים, שבו גם מוסבר על פתיחת עין שלישית, זה הגות? ואם לא אז את יכולה להסביר שוב מה זה הגות ואיך עושים אותה?
תודה ושבת שלום ”

תשובה:

הפוסטים עוסקים במחקר שערכתי.. ועונים על שאלות של גולשים.. פעמים רבות שאלו על מדיטציה ולכן נכתב על הנושא פוסט… אנשים רבים מתבלבלים בין מדיטציה להגות… אבל כשאני נשאלת שאלה שחוזרת על עצמה, זה מה שקובע את נושא הפוסט שיכתב…. מדיטציה גורמת לאדם להכנס לכיס תודעתי והוא עובד עם המח… בהגות, האדם מבטל את המחשבות עוד לפני שהן יוצאות, ולא מחכה כמו במדיטציה שהמחשבות יעלמו.. אלא עולה בהגות למקום במח לפני שהמחשבות מגיעות וחוסם את הקול הפנימי.. ומאפשר לקול האלוקי להשמע דרך הלב…

אפילו כעת כשאני כותבת לך את התשובה, אני לא חושבת אפילו מחשבה אחת. בהגות את פועלת רגיל בחיי היום יום, אבל הידע שמתקבל לאדם הוא מול הבורא .. במדיטציה אין אפשרות לעלות לעולמות עליונים… בהגות מגיעים לעולמות עליונים רק על ידי זכות ועדנות נפש… שכמה שהאדם פחות גס בדיבור שלו לעצמו ולאדם אחר, פחות מקלל על הכביש, פחות גס ביחסי אנוש, או ביחסים אינטמיים, פחות גס באכילה, פחות גס בהליכה, פחות גס בשחצנות ופחות גס בחומריות.. האני שלו מתחיל להזדכך.. והגסות והעביות נעשית שקופה יותר ויותר והאדם מתחיל לקבל גילויים רוחניים שמתגלים דרך העדינות השקופה של העביות….

אימון על הגות, מאפשר להגיע לזכות הלב… ובהתאם לזכות הלב, האדם גם פתאום מבין.. רגע אני אלוקי וכבר מרגיש אוטומטי לא נעים, לרכל לשון הרע, לקלל, לעשות סקס בגסות, וכו’… ואז הוא מתחיל להיות אלוקי במימד הגשמי ובונה את המשכן לבורא שבתוכו…

כל תזוזה של האדם כלפי הבורא, הבורא זז אל האדם כלפיו.. עד שנוצר חיבור… איך עושים הגות, זה דורש אימון, ולא תמלול…האדם צריך לעבור תהליכים פנימיים שרק הוא מרגיש… להתחיל הגות, תנסי להגות עם הלב על השאלה: אם הייתי הבורא, מה הייתי בוראת לפני בריאת העולם ומדוע…. נסי להגות מהלב, ולא מהמח… בהגות המח אסור שהוא יביא לך מחשבות… הלב צריך להביא לך רגשות.. נסי להיות כך כל השבת… רק הלב, בלי מחשבה אחת… ותראי כמה ידע יפתח לך אחרי ההגות….

כשאדם אכל בגן עדן את הפרי האסור… והתחבא בעץ, הבורא שאל “אַיֶּכָּה” .. הרבה אנשים מפרשים בפשט, כאילו הבורא שאל את אדם “היכן אתה” …. אך בנסתר זה למעשה סוד מאד עמוק… וזה לא שהבורא שואל את אדם היכן אתה? .ומדוע אתה מסתתר בתוך העץ.. אלא הכוונה של אַיֶּכָּה, זה מהיכן בהיררכיה התודעתית אתה מקבל את העיצות והמידע הרוחני כי האדם הפסיק לקבל את המידע ישירות מהבורא, אלא ירד בדרגת התודעה..עץ זה תנועה תודעתית של עיצה / ייעוץ. כי הוא התחיל לעבור לגסות החומר ולכן כתוב “נפקחו עיניהם והם ראו שהם עירומים” … וגם כאן הכוונה לא שנפקחו עינהם פעם ראשונה… אלא נפקחו עינהם הגשמיות , כי לפני כן היו להם עיניים רוחניות, הם ראו מסוף העולם ועד סופו, כמו שאנשים שחוו מוות קליני מתארים שהם חוו את הראיה הזו… והם היו ערומים, הכוונה שלא היה בהם יותר מלאות של גילוי רוחני אלא הם היו ערומים מידע אלוקי…. לכן, מאד חשוב מהיכן אדם מקבל את התשובות שלו בהיררכיה הרוחנית, ומי מעביר לאדם את התשובה.. איזו יישות ומאיזה צד.

 

פוסטים דומים